Elektronizace!

13.09.2019

Úsměv to řekne za Vás.

Už v roce 2018 jsme se pustili do elektronizace a od té doby vše vedeme elektronicky! Díky tomu šetříme nejenom naší přírodu, ale také velmi bezpečně chráníme veškerá Vaše citlivá data. Vše máme uložené v našem interním systému, který pravidelně zálohujeme a který podléhá nejvyšší míře zabezpečení.

Celý tento krok začíná už na naší recepci, kde je Vám, našim klientům předám iPad s anamnestickým dotazníkem a se souhlasem s poskytováním informací.

Proč je anamnestický dotazník nutný vyplnit?

Anamnestický dotazník je nedílnou součástí Vaší zdravotnické dokumentace. Informace z něj jsou používány pro eventuální výběr antibiotik, lokální anestezie nebo některých chirurgických zákroků. Také sledujeme Vaše alergie, pravidelně užívané léky apod. Veškeré tyto informace podléhají lékařskému tajemství.

Základní informace (adresa, telefonní číslo a e-mail) nám zase slouží k tomu, abychom Vás mohli snadno kontaktovat. Zaslat Vám upozorňující SMS na blížící se termín Vašeho objednaného ošetření, nebo Vám zaslat eRecept.

Tento anamnestický dotazník je nutné vyplňovat a aktualizovat 1x ročně! Proč? Rok je dlouhá doba, během které se může řada věcí změnit. Můžete mít nové telefonní číslo, nebo se u Vás projeví alergie. To vše nás zajímá.

Jak to funguje v praxi?

Na recepci máte dostatek času a klidné prostředí. Můžete se s iPadem pohodlně usadit a anamnestický dotazník vyplnit. Ve chvíli, kdy dotazník správně vyplníte, nahraje se do Vaší zdravotnické dokumentace. To znamená, že Váš ošetřující lékař ho má možnost vidět ještě před tím, než vstoupíte do ordinace. Může se konkrétně ptát a vše zkontrolovat.

Slovo na závěr?

Věnujte dostatek času k vyplnění anamnestického dotazníku.  Jakékoli nepravdivé sdělení údajů může mít za následek nevhodně zvolený léčebný program se všemi následky z toho plynoucími! Pokud si s dotazníkem nevíte rady, nebojte se obrátit na naší recepci. Rádi Vám s dotazníkem pomohou.

V případě odmítnutí vyplnění anamnestického dotazníku nebudete ošetřeni.