Prevence

Úsměv to řekne za Vás.

Prevence zubního kazu a dalších onemocnění zubů a dásní stojí na třech pilířích: každodenní domácí péči prováděné správnými technikami, pravidelných konzultacích s dentální hygienistkou a pravidelných preventivních vyšetřeních na stomatologii. Pro zachování zdravého chrupu do vysokého věku je nutná správná stomatologická péče již od prvních mléčných zubů. Preventivní prohlídku na stomatologii by měl každý člověk absolvovat jedenkrát do roka a stejná je i minimální doporučovaná frekvence návštěv dentální hygieny. Rozhodnete-li se stát klientem či klientkou naší privátní kliniky, můžete počítat s komplexní péčí ve špičkově vybaveném moderním prostředí, vysokou odborností našich lékařek a lékařů a službami zkušených dentálních hygienistek.

Prevence

Jak probíhá preventivní vyšetření na stomatologii

Důležitou vstupní informací je pro stomatologa tzv. ortopantomogram (OTG), což je rentgenový snímek čelistí, chrupu, čelistních kloubou, čelistních dutin a dutiny nosní. Na klinice DENT MEDICO používáme špičkový panoramatický 3D rentgen Gendex, který umožňuje lékařům stanovit anatomicky přesné plány ošetření, úspěšně volit chirurgické postupy a obecně zlepšovat péči o váš zdravý a krásný chrup. Ortopantomografii je v rámci prevence potřeba provádět pravidelně, naši lékaři obvykle volí frekvenci jednou za dva roky.

Samotné preventivní vyšetření v ordinaci probíhá v pohodlném křesle, které je součástí stomatologické soupravy německé výroby KaVo. Křeslo umožňuje pohodlné nasedání i sesedání a dokonalé polohování. Lékař či lékařka se vás vyptá na aktuální stav a případné obtíže a provede důkladnou prohlídku všech zubů a stavu dásní. Všechny naše ordinace disponují vlastním intraorálním digitálním rentgenem s viziografií a ústní kamerou, díky níž máte možnost si v reálném čase prohlédnout výsledek lékařského zákroku na monitoru, který je součástí stomatologické soupravy.

Narazí-li lékař při vyšetření na problém v podobě zubního kazu, je potřeba jej odstranit. Na každé ošetření si na klinice vymezujeme dostatek času, takže máte vždy možnost požádat u zákroku o utlumení. K zákrokům využíváme špičkové instrumenty, které jsou vybavené světelnými prvky a jejichž ergonomie umožňuje stomatologovi pracovat v maximálním pohodlí a s maximální přesností.

Lékař vám během preventivního vyšetření také sdělí pokyny ke správné další péči o chrup a dásně, zhodnotí vaši dosavadní spolupráci s dentálními hygienisty a případně vás odkáže na další ošetření. Vyžaduje-li stav vašeho chrupu zhotovení umělých náhrad, rovnátka nebo například specializované ošetření proti parodontóze, domluvíte se s lékařem na dalším postupu. Na naší klinice jsme schopni zajistit veškerou potřebnou zubní péči pod jednou střechou.

Dentální hygiena a domácí preventivní péče

Pravidelné konzultace s dentální hygienistkou jsou podstatnou součástí správné péče o chrup a naše hygienistky jsou, stejně jako naši lékaři, špičkovými profesionálkami ve svém oboru. Během ošetření vám hygienistka odstraní zubní kámen, plak a pigmentaci. Případně může provést bělení zubů, pokud to umožňuje jejich stav. Hygienistka vám ukáže, jak si zuby správně čistit, a doporučí vhodné dentální pomůcky a prostředky. Další preventivní péče je pak na vás. Je třeba dodržovat každodenní návyky a pečovat o své zuby a dásně správnými technikami. Stav dentální hygieny hodnotí dentální hygienistky tzv. PBI indexem, který ukazuje míru zánětu v okolí zubu. Klientům, kteří se dobře starají o své zuby a udržují si nízké skóre PBI, poskytujeme u nás na klinice nadstandardní záruky.

Výhody privátní kliniky

Naši stomatologové jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, kteří se i po dlouhých letech každodenní praxe neustále dále vzdělávají, aby vám mohli poskytnout vysoce kvalitní péči v souladu s nejnovějšími trendy ve stomatologii, stomatochirurgii, ortodoncii, parodontologii a dalších příbuzných oborech. Všechny naše ordinace jsou moderně zařízené a vybavené špičkovou technikou.

Naše klinika má v Praze dvě pracoviště – Praha 2 Wilsonova a Praha 8 Karlín, která jsou všechna pohodlně dostupná MHD i autem. Na všech pracovištích máme i vlastní hlídané parkoviště, které je pro vás po dobu ošetření zdarma.

Máme širokou ordinační dobu od 7:00 do 21:00 každý všední den a krátké objednací termíny. Na svou preventivní prohlídku se můžete objednat i online e-mailem nebo přes kontaktní formulář. Blížící se termín návštěvy vám připomeneme zaslanou SMS zprávou.

Vaše návštěva se obejde bez zbytečného čekání, na řadu půjdete přesně ve smluvený čas. Uvítáme vás v příjemném prostředí recepce, kde se můžete občerstvit, připojit na internet nebo si projít denní tisk. Náš personál je tu proto, aby se po celou dobu vaší návštěvy staral o vaši pohodu.

Objednejte se na preventivní prohlídku

Zavolejte nám na číslo +420 225 990 990, vyplňte kontaktní formulář  nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@dentmedico.cz. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám