Význam dentální hygieny pro zachování chrupu

Úsměv to řekne za Vás.

Zdravé zuby pro nás znamenají nejen krásný úsměv, ale také jsou spojené se zdravím celého našeho organismu. Většina populace lidí by chtěla mít zdravé zuby a to po celý život. Co to ovšem pro nás znamená? Je to vůbec možné? A  může se tento sen stát pro nás realitou?

Dentální hygiena je obor který Vám pomůže splnit Váš sen, jak udělat pro svoje zuby maximum, ušetří Vám čas ale i peníze. Důležitá je včasná a vzájemná spolupráce s pacientem a jeho pravidelné návštěvy.

Dentální hygienistka může změnit pacientův přístup k orálnímu zdraví včasnou motivací, instruktáží, výběrem správných pomůcek a profesionálním odstraněním plaku a zubního kamene.

Během vstupního vyšetření Vám dentální hygienistka zjistí úroven dentální hygieny a v přítomnosti nedostatků pacientovi vysvětlí podstatu daného problému, následně možnosti léčby. Cílem je souhrn metod a opatření, která vedou k uzdravení. Úkolem dentální hygienistky je vybrat vhodné pomůcky, které umožní správnou péči o chrup. Dále naučit pečovat a čistit mezizubní prostory, neboť 70 % kazů vzniká právě tam. Další důležitou složku tvoří nevědomost populace o správném používání fluoridačních past, ústních vod a dalších pomůcek, které je nezbytné upravit individuálně.

Jaké jsou nejčastější problémy našich pacientů?

  • nánosy plaku
  • zubní kámen
  • krvácející dásně
  • zápach z úst
  • parodontóza

Tato onemocnění nejsou dědičná, jak si spousta z nás myslí, je jen na nás, jak ovlivníme naši dutinu ústní a jejich problémy.

OBJEDNAT SE NA DENTÁLNÍ HYGIENU ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ