Bělení zubů

Hezký úsměv zvedá sebevědomí a chuť se smát

Úsměv to řekne za Vás.

Bělení zubů jako cesta k zářivému úsměvu

Pokud toužíte po zářivějším chrupu, možná je pro vás vhodné profesionální bělení zubů. Na klinice DENT MEDICO využíváme několik metod, které se mezi sebou liší technologií, postupem a cenou. S výběrem vhodné metody vám ráda poradí dentální hygienistka a to s ohledem na vaše zuby a preference.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS na +420 225 990 990, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem, nejpozději však do 60 min se vám ozveme a naplánujeme termín konzultace.

Bělení zubů

Objednat se

  • Bělení zubů profesionály
  • Digitální otisk pomocí skeneru pro výrobu dlah
  • Odborný dohled a spolupráce s lékaři

Cena konzultace 550 Kč. Výběr z ceník zde.

Metody bělení zubů v DENT MEDICO

Abychom vůbec mohli bělit, musí být chrup zdravý, bez kazů a bez zánětu dásní. Zuby ošetřené výplněmi či protetikou vybělit nelze. Proto je vhodné se svěřit do péče našich specialistů.

Pro naše klienty nabízíme ověřené metody se zarušeným výsledkem a s důrazem na zdraví zubů.

  • Ordinační bělení zubů pod odborným vedením dentální hygienistky
  • Domácí bělení zubů
  • Kombinované bělení zubů

Bělení zubů pro Váš krásný úsměv

Bělení zubů metodou Pure Whitening

Metoda bělení zubů Pure Whitening kombinuje domácí a ordinační bělení zubů. Celý proces se řídí ověřenými standardy.

Během první návštěvy vám zhotovíme dokonalé otisky vašich zubů a na jejich podkladě vyrobíme perfektně těsné nosiče. Do nosičů se aplikuje speciální Pure Whitening gel a používají se doma po dobu 14 nocí. Pro dokonalý efekt je vhodné 15. den navázat ordinačním bělením. Při něm vám dentální hygienistka nanese na dásně tvz. ochranou bariéru a poté aplikuje bělící gel, který působí po dobu 3krát 15 minut s přestávkami. S metodou Pure Whitening máme dlouhodobě velice dobré výsledky co se dosažené barvy a její výdrže týká. Podmínkou udržení světlého odstínu je samozřejmě kvalitní každodenní zubní hygiena.

Ordinační i kombinované bělení zubů Philips ZOOM

Při proceduře ordinačního bělení nejprve naneseme na dásně ochrannou bariéru, aby dásně nepřišly do kontaktu s bělícím gelem. Poté naneseme na zuby speciální hydrogen-peroxidový gel a ozařujeme zuby modrým světlem s UV zářením, které zlepšuje stupeň vybělení. Proces opakujeme třikrát až čtyřikrát, vždy po dobu 15 minut. Na naší klinice DENT MEDICO používáme jen takové bělící gely, které splňují novou legislativu EU nařizující maximálně 6% koncentraci peroxidu vodíku v bělících přípravcích. Výsledný efekt bělení zubů je individuální a vydrží po různou dobu. Je závislý na kvalitě skloviny, na způsobu provádění ústní hygieny a také na působení různých zevních pigmentů na chrup (např. kouření, káva, čaj a jiné). V případě potřeby lze bělící proceduru opakovat v časových intervalech stanovených individuálně dle vaší konkrétní situace. Výborných výsledků a zářivého úsměvu dosahujeme když k ordinačnímu bělení přidáme i fázi domácího bělení.

Domácí bělení zubů Opalescence

Bělení zubů může probíhat i v pohodlí domova. Dentální hygienistka sejme pomocí digitálního skeneru otisky vašich zubů, ze kterých v laboratoři zhotoví na míru silikonové formičky, jež sedí přesně na vaše zuby. Poté si doma aplikujete do těchto formiček na horní a dolní čelist bělící gel, a to na 4 až 6 hodin v noci po dobu dvou až čtyř týdnů.

Vnitřní bělení zubů

Metodu vnitřního bělení zubů používáme u umrtvených zubů, které mají tendenci se zabarvovat jinak než zbytek chrupu. Při vnitřním bělení vkládáme bělící látku do dřeňové dutiny, tedy dovnitř zubu. Touto metodou je možné téměř vždy dosáhnout úplného odstranění zabarvení. Když je vnitřní bělení dokončené, je nutné umrtvený zub ošetřit definitivní výplní. Vnitřní bělení zubů provádí pouze lékař.

3 důvody, proč se objednat

Co je ještě dobré vědět o bělení zubů

Bělení zubů je z podstaty chemický proces a podstupovat by ho měl jen ten, kdo se těší celkově dobrému zdraví. V těhotenství, při chronických a akutních onemocněních, se bělení zubů nedoporučuje.

Bělení zubů nemá vliv na umělé výplně, které si zachovají svou původní barvu. Pro dokonalý úsměv je na místě po vybělení zubů nahradit původní výplně výplněmi v odpovídajícím světlejším odstínu. To je možné nejdříve dva týdny po vybělení, kdy teprve dojde k ustálení pigmentu povrchu zubu.

Průnik bělící látky do zubů může vyvolat jejich zvýšenou citlivost, zejména na tepelné podněty (studené nápoje, horká káva a čaj). Tato citlivost je však dočasná a zpravidla netrvá déle než jeden až dva dny. Její intenzitu nelze zcela předpovědět. Určitým indikátorem může být citlivost zubů přítomná již před bělením zubů (reakce na studené nápoje, odstraňování zubního kamene atd.). Tuto citlivost lze snižovat použitím speciálních past, ústních vod či gelů. Látky snižující citlivost jsou dnes i přímou součástí některých bělících přípravků. Jinou možností jsou speciální gely pro snížení citlivosti, které lze aplikovat do nosičů mezi vlastním bělením. Citlivost dásní je také dočasná. Z dlouhodobého hlediska je naopak účinek bělící látky na dásně pozitivní. Studie ukázaly, že působí proti zubnímu plaku a snižuje otoky a zarudnutí dásní, tedy projevy jejich nežádoucího zánětu.

Při bělení je povrch zubu „otevřený“ a více vnímavý k barevným pigmentům. Pokud nechcete působit proti účinku bělení, je vhodné vyhýbat se hodně barevným potravinám a nápojům. Jedná se zejména o kávu, černé čaje, červené víno, červenou řepu, sojovou omáčku… To se týká období vlastního bělení a přibližně dva týdny po dokončení bělící kůry, kdy se dosažený výsledek barevně stabilizuje.

Vybělené zuby nejsou odolné vůči barevným pigmentům v potravě a nápojích. Mírné ztmavnutí zubů v průběhu času je proto možné. Nikdy však nedojde k úplnému návratu zpět k původní barvě. Dosažený výsledek lze udržovat použitím speciálních bělících past, gelů a vod. Velmi účinná je také pravidelná péče dentální hygienistky. Ta zuby profesionálně čistí, zbavuje zubního kamene a pigmentů pomocí speciálních přístrojů. Pokud přesto časem získáte pocit, že zuby mírně ztmavly, můžete zopakovat pár aplikací domácího bělení.

Přišel čas zazářit. Svěřte se do péče specialistů a překonejte přírodní limity a zbavte se žluté.

Napište nám

 

Náš tým

Barbora Nejedlá, DiS.

Barbora Nejedlá, DiS.

na mateřské dovolené
Zobrazit další