Gummy smile a bruxismus

pro váš ještě krásnější úsměv

Úsměv to řekne za Vás.

Pomocí nástrojů estetické medicíny dokážeme efektivně řešit některé problémy v oblasti zubů a dásní, které souvisí se specifickou anatomií obličeje klientky či klienta. Na klinice DENT MEDICO nabízíme korekci tzv. gummy smile neboli koňského či dásňového úsměvu pomocí aplikace botulotoxinu. Stejná látka může přispět i ke zmírnění dalšího častého problému – skřípání zubů čili bruxismu. V týmu naší kliniky působí zubní lékařka, která se věnuje výhradně estetickým výkonům. K dispozici má veškeré zázemí moderní soukromé kliniky a špičkové nástroje, díky kterým jsou zákroky téměř bezbolestné.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS na +420 225 990 990, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem, nejpozději však do 60 min se vám ozveme a naplánujeme termín ošetření.

Objednat se

Proč řešit dásňový úsměv (gummy smile)

Dásňový neboli gingivální úsměv, pro který se i v češtině používá anglické označení gummy smile, je stav, kdy se při úsměvu odhaluje příliš velká část dásní. Dásně pak vypadají větší a zuby a rty menší, což může působit esteticky nepříznivě. Nejčastější příčinou vzniku dásňového úsměvu je přebytek dásňové tkáně, který je dán geneticky. Gummy smile ale může vzniknout i jako následek zánětu dásní nebo kvůli nerovnoměrnostem v obličeji, jako je předkus nebo hyperaktivní obličejové svaly.

Důvody k odstranění dásňového úsměvu jsou čistě estetické a je na místě se jimi zabývat, pokud vás trápí, jak vypadají vaše dásně při úsměvu, a pokud stojíte o vyrovnanější, zářivější úsměv. Aplikace botulotoxinu představuje v tomto případě jednoduché a velmi efektivní řešení ve srovnání s chirurgickými zákroky, které se k odstranění gummy smile také někdy používají. Proces je rychlý a účinek nastupuje již 2. až 3. den po zákroku a vrcholí 14 dní po aplikaci.

Proč řešit skřípání zubů

Bruxismem neboli skřípáním zubů trpí podle některých statistik až pětina populace. Skřípání zubů je aktivitou žvýkacích svalů, při níž dochází k tisknutí čelistí k sobě, tlaku na zuby nebo pohybu zubů po sobě. U většiny lidí se bruxismus projevuje hlavně v noci při spánku. Příčiny tohoto stavu se mohou různit. Důsledkem silnějšího skřípání je hrozící poškození zubní skloviny. Tisknutí čelistí a zubů k sobě může způsobovat také poškození čelistních kloubů, chronické bolesti v obličeji či bolesti hlavy. Aplikace botulotoxinu do žvýkacích svalů, které se díky tomu uvolní, je pro klienty s bruxismem velmi vhodnou terapií. V kombinaci s používáním ochranné dlahy na zuby představuje rychlé a efektivní řešení i úlevu od bolesti u klientů s rozvinutější formou bruxismu.

Jak probíhá zákrok a je to bezpečné

Vlastnímu výkonu předchází konzultace se stomatoložkou. Důležitou roli hraje vaše anamnéza. Aplikace botulotoxinu není vhodná pro těhotné a kojící ženy, lidi s oslabenou imunitou, lidi trpící akutním infekčním onemocněním či nervosvalovým onemocněním a lidi, kteří mají vysokou citlivost na albumin nebo se u nich v minulosti projevila alergie na botulotoxinovou terapii. V ostatních případech se jedná o běžně užívanou a celosvětově rozšířenou metodu. Bezpečnost využití botulotoxinu v estetické medicíně je prokázaná řadou dlouhodobých studií. Na klinice DENT MEDICO provádí vpichování botoxu lékařka, která díky detailním znalostem anatomie obličeje aplikuje potřebný počet jednotek přesně tam, kde jsou ve žvýkacích svalech nejvíce potřeba.

Co se děje po zákroku

Po zákroku si můžete odpočinout v zázemí kliniky a následně odejít domů. Váš obličej si v prvních hodinách po aplikaci zvyká na aplikovanou látku. Během prvních čtyř hodin od aplikace je potřeba se vyhnout poloze vleže a předklonům a nemasírovat si ošetřené části obličeje. Osmačtyřicet hodin po aplikaci byste měli dodržet klidový režim bez intenzivního cvičení a pobytu na slunci či v soláriu. Součástí ceny zákroku je i případná kontrola po několika dnech. Efekt jedné aplikace botulotoxinu trvá zhruba tři až čtyři měsíce. Poté je možné proces zopakovat.

Jak se objednat na estetický zákrok na klinice DENT MEDICO

Na estetický výkon se můžete objednat, i pokud zatím nejste klientkou či klientem naší kliniky, a to na telefonním čísle +420 225 990 990, přes kontaktní formulář či e-mailem na adrese recepce@dentmedico.cz. Naše klinika je snadno dostupná MHD i autem. Máme i hlídané parkoviště, které je pro vás po dobu návštěvy u nás zdarma.

Napište nám