Implantologie

úsměv to řekne za Vás

Přišli jste o jeden či více zubů a chcete se znovu smát, aniž byste si museli zakrývat ústa? Chcete mít opět plnohodnotný chrup, aniž by vám zubní lékař pro nový zub musel brousit pilířové zuby? Je to možné díky implantátům, které nahradí chybějící kořen zubu. Na klinice DENT MEDICO se implantologii věnují špičkový specialisti a můžete tu počítat s ošetřením v maximálním pohodlí s využitím nejmodernějších postupů a technologií. Objednat se k nám na implantologii můžete i s diagnózou z jiného pracoviště.

Implantologie

Kdy jsou vhodné dentální implantáty

O dentálních implantátech může uvažovat každý, kdo přišel o jeden či více zubů, u nichž se nepodařilo zachránit dostatečnou část pro uchycení zubní náhrady. Zubní implantáty jsou umělou náhradou za kořen zubu. Zavedení dentálních implantátů mohou ovlivnit rizikové faktory, jako je špatná ústní hygiena, silné kuřáctví, poruchy srážení krve, špatný stav dásní či jejich zánět, nedostatečná hustota kosti, silný diabetes či jiná onemocnění. I klienti vykazující některý z těchto rizikových faktorů mají však už dnes díky vývoji v medicíně šanci na bezpečné ošetření implantáty.

Velmi důležitá je spolupráce klienta s ošetřujícím lékařem. Klient by měl naslouchat pokynům lékaře a důsledně je dodržovat. Především je třeba provádět každodenní důkladnou ústní hygienu. Pokud se o dentální implantát dobře staráte, měl by vám vydržet po celý další život.

Jak probíhá zavedení implantátů

Při vstupním vyšetření implantolog posoudí, zda je váš chrup vhodný pro implantáty. Dentální implantát následně aplikujeme během ambulantního zákroku, při němž je klient utlumený řízenou sedací, případně celkovou anestezií. Implantát zavádíme do prostoru chybějícího zubu po důkladném vyčištění a přípravě. Na klinice DENT MEDICO používáme implantáty značek OSSTEM a NOBEL.

Po vsazení implantátu zavádíme do zubu tzv. vhojovací váleček, tedy dočasnou vložku, která umožní úplné zhojení ošetřeného zubu. Bezprostředně po zákroku nasazujeme antibiotika jako prevenci zánětu. Hojení trvá asi 12 týdnů a po této době je možné na implantát nasadit plně funkční protézu. V období hojení můžete nosit provizorní zubní náhradu, která vám usnadní přijímání potravy a umožní běžný společenský kontakt.

Miniimplantáty – aby zubní náhrada lépe držela

Ztrátu chrupu lze řešit úplnou snímatelnou náhradou (protézou), avšak někdy mohou nastat potíže s jejím uchycením kvůli chybějícím pilířovým zubům. Řešením je zavedení miniimplantátů, které představují již zmíněné pilíře pro pevné spojení protézy s čelistí. Miniimplantát je implantát menších rozměrů, který není plnohodnotnou náhradou chybějícího zubního kořene. Zavádíme ho do bezzubé čelisti v místním znecitlivění. Díky zavedeným miniimplantátům pak protéza mnohem lépe drží na svém místě.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám

Odeslat

Specialisté implantologie

Zobrazit další