Dětská stomatologie

Péče o mléčné zuby je velmi důležitá a to nejen proto, že své dítě učíte od počátku správné péči o chrup.

Úsměv to řekne za Vás.

Dětská stomatologie, péče o mléčné zuby

Péče o mléčné zuby a pravidelné návštěvy dětského zubaře jsou mnoha rodiči podceňovány. Pravdou však zůstává, prevence zubního kazu u dětí začíná ještě před narozením, ošetřením a osvětou rodičů, na první vlastní prohlídku k zubaři by mělo dítě přijít již ve věku 1 roku. Je nutné vyvrátit rozšířené tvrzení, že zubní kaz se dědí -  je to infekční onemocnění, které předávají rodiče (především matky) svým dětem olíznutím dudlíku, lžičky apod. Proto by nastávající maminka měla absolvovat zubní ošetření ještě před narozením dítěte. Je nutné si uvědomit, že dítě přejímá od svých rodičů hygienické návyky, podceňovat prevenci a péči o mléčné zuby tak může zanechat dlouhodobé následky.  Pravidelné preventivní prohlídky mají nejen předcházet strachu ze zubaře, ale také napomoci včasné diagnostice kazu a umožní neinvazivní a bezbolestné ošetření.

Dětská stomatologie

Dětská stomatologieČisté zuby se nekazí, proto dítěti pomáháme minimálně do 8 – 9 let dočišťovat zoubky a dohlížíme na správnou techniku čištění. Zkažené a neošetřené dočasné zoubky mají za následek zvýšenou kazivost a problémy na stálém chrupu.  Dalším nebezpečním je fakt, že předčasně zkažené první zoubky mohou vést k ortodontickým vadám, jejichž léčba je pak poměrně zdlouhavá a nákladná. Je nutné si uvědomit, že za zkažené dětské zoubky nesou zodpovědnost pouze rodiče (nevhodný jídelníček, slazené nápoje, tolerování nedůsledné ústní hygieny atd.).

Darujte svému dítěti pěkný a zdravý úsměv

O dětské zoubky se u nás stará především pedostomatolog MDDr. Kamila Rambová, ale můžete pro své dítě zvolit i jiného lékaře, třeba toho, ke kterému chodí celá rodina. Vyberte si společně lékaře na našich webových stránkách a přijďte k nám na návštěvu. V příjemném rodinném prostředí s dětským koutkem a pohádkami Vaše děti naučíme, jak správně pečovat o svůj chrup. Zoubky si společně prohlídneme pomocí intraorální kamery na obrazovce a doporučíme nejúčinnější způsoby prevence.

Doprovod rodičů (zákonných zástupců) při ošetření dětských a mladistvých pacientů požadujeme až do dovršení jejich plnoletosti.