Stomatochirurgie

Zahrnuje množství chirurgických zákroků jak na měkkých tkáních dutiny ústní, tak na chrupu člověka

Úsměv to řekne za Vás.

Stomatochirurgie se specializuje na diagnostiku a léčbu onemocnění v dutině ústní. Zahrnuje množství chirurgických zákroků jak na měkkých tkáních dutiny ústní, tak na chrupu člověka. Na klinice DENT MEDICO provádíme celou škálu zákroků, od jednoduchých extrakcí jednoho zubu až po komplikované rekonstrukce čelistí a celého chrupu. Naši lékaři a lékařky jsou špičkoví profesionálové s mnohaletými zkušenostmi a mají k dispozici nejmodernější stomatochirurgické technologie a vybavení. Objednat se k nám na stomatochirurgii můžete i s nálezem z jiného pracoviště.

Stomatochirurgie
  • Prevence proti zubním kazům na „sedmičce“ i „osmiček“
  • Omezení rozvoje zánětu dásní a chronického zánětu kostní tkáně
  • Dostavba kostí
  • Komplexní rekonstrukce poškozeného chrupu
  • Mnohočetné extrakce

Cena ošetření se odvíjí od náročnosti samotného zákroku. Cena konzultace od 1.250 Kč. Více zde.

Objednat se na konzultaci

Nejčastější zákroky

Zřejmě nejrozšířenějším stomatochirurgickým zákrokem je extrakce neboli odstranění zubu. Provádí se z důvodů patologických změn, nebo i preventivně. Z preventivních důvodů extrahujeme obvykle zejména třetí moláry, tedy tzv. „osmičky“ nebo „zuby moudrosti“. Hlavním důvodem k preventivnímu odstranění osmičky je skutečnost, že u velkého množství lidí není pro tento zub dostatek místa v čelisti a „osmička“ umístěná těsně vedle sousední „sedmičky“ zvyšuje riziko vzniku zubních kazů na obou zubech a riziko rozvoje zánětu dásní v této části čelisti. Pokud stomatologické vyšetření ukazuje na potenciální větší problém, doporučujeme nechat si osmičky preventivně odstranit, spíše než riskovat rozvoj velmi bolestivých zánětlivých stavů. Posouzení vhodnosti preventivního odstranění osmičky je samozřejmě u každého klienta individuální a zohledňuje celou škálu parametrů, jako je věk, anamnéza, celkový stav chrupu a další. Více o extrakci osmiček.

Mezi nejčastější patologické příčiny extrakce trvalých zubů patří kaz zubu zasahující hluboko do kořene zubu, zlomenina zubu zasahující hluboko pod dáseň do kořenové části zubu, chronický zánět kostní tkáně v okolí postiženého zubu kvůli zanícení zubního nervu, nesprávný směr růstu zubu a příprava na zhotovení protetické práce většího rozsahu (např. zhotovení korunky, můstku). Další časté stomatochirurgické zákroky zahrnují tzv. chirurgické vybavení zubu, tedy technicky komplikovanější odstranění zubu z hlubší pozice v čelisti, resekci kořenového hrotu zubu, odstranění retních uzdiček, úpravy čelisti a dásně před zhotovením snímatelné zubní náhrady či zavedení zubního implantátu do čelistí po ztrátě trvalého zubu.

Na klinice DENT MEDICO jsme připraveni i vybaveni i na komplikovanější zákroky, jako jsou augmentace neboli dostavby kostí u klientů, kteří mají nedostatek kosti pro zavedení implantátu nebo zachování stability implantátu v kosti. Provádíme i komplexní rekonstrukce silně poškozeného chrupu nebo mnohačetné extrakce zubů u onkologických pacientů před chemoterapií.

Bezpečná analgosedace pro vaše pohodlí

Při větších stomatochirurgických zákrocích je klient utlumený, takže nevnímá bolest ani průběh zákroku. Nejčastěji využíváme tzv. řízené sedace, kdy je klient při vědomí a částečně spolupracuje s lékařem, ale je zcela zbaven strachu. Jedná se o farmakologicky navozený stav, kdy jsou odstraněny pocity strachu a vnímání bolesti, a ošetřovaný pacient pospává v průběhu celého výkonu. Tento stav lze navodit pomocí vysoce bezpečných preparátů, s kterými jsou již mnohaleté klinické zkušenosti. Celému průběhu ošetření je vždy přítomen anesteziolog. Na zákrok v řízené sedaci je potřeba se předem připravit dle pokynů, které vám sdělí lékař, a je vhodné zajistit si doprovod na cestu domů po zákroku. U složitějších zákroků někdy volíme k utlumení pacienta celkovou anestezii. Vše záleží na povaze zákroku, zdravotním stavu klienta a jeho individuálních preferencích.

Výhody privátní kliniky

Naše klinika poskytuje svým klientům komplexní stomatologickou péči již od roku 2003. Pracují pro nás špičkoví odborníci a specialisté. Máme pracoviště na dvou různých místech v Praze, stomatochirurgické zákroky s analgosedací provádíme na pracovišti v Praze 8 Karlíně. Máme širokou ordinační dobu od 7:00 do 21:00 každý všední den. Objednat se k nám můžete hned na telefonním čísle +420 225 990 990 přes kontaktní formulář či e-mailem na adrese recepce@dentmedico.cz. Naše pracoviště jsou snadno dostupná MHD i autem včetně vlastního hlídaného parkoviště. Můžete se těšit na příjemné prostředí moderně vybavené privátní kliniky, kde je naší prioritou váš maximální komfort po celou dobu návštěvy.

Napište nám

Specialisté stomatochirurgie

MDDr. Jiří Jandl

MDDr. Jiří Jandl

stomatochirurgie
Zobrazit další