První návštěva dentální hygieny

Jak probíhá? Kolik stojí? A co všechno Vás čeká?

Úsměv to řekne za Vás.

V ordinaci zubního lékaře se problémy v ústní dutině řeší a léči. V ordinaci dentální hygieny se problémům učíme přecházet.

Co Vás čeká?

  • zhodnocení stavu dutiny ústní
  • doporučení dentální hygienistky na co si dát pozor
  • odstranění zubního kamene a pigmentace pomocí moderní a šetřené technologie Air-Flow Master®
  • leštění povrchu zubů
  • výběr vhodného zubního i mezizubního kartáčku na míru
  • doporučení jak se o chrup starat

Při první návštěvě zhodnotíme stav dutiny ústní, vysvětlíme a ukážeme co je v pořádku a co je naopak špatně. Když narazíme na něco, co v pořádku není, vysvětlíme Vám příčinu vzniku problému. Také Vám ukážeme jak tomu předcházet.  Jako pomocníka používáme i intraorální kameru, díky které lépe upozorníme na přítomnost plaku, nebo zubního kamene. Tyto složky jsou hlavní příčinou onemocnění, jako je zubní kaz, zánět dásní, parodontitida a také tyto složky vedou ke vzniku nepříjemného zápachu z úst.

Následně dentální hygienistka pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů odstraní zmineralizované nánosy plaku (zubního kamene). Toto odstranění se ne vždy povede hned při první návštěvě. Proto je někdy zapotřebí pacienta pozvat na dočištění. Toto vždy už individuálně zhodnotí dentální hygienistka dle stavu pacienta.

Po odstranění zubního kamene je potřeba povrch zubů ještě zaleštit. Existují dvě možnosti. První je depurace zubů pomocí kartáčku a pasty, nebo efektivnější druhá metoda – pískování zubů.

Na závěr, když se nám podařilo odstranit nánosy zubního kamene a zprůchodnit mezizubní prostory, si ukážeme, jak se o svůj chrup starat. Dentální hygienistka Vám doporučí, jaký kartáček je pro Vás nejlepší a jaká velikost mezizubního kartáčku by Vám doma rozhodně neměla chybět.

To je všechno?

Rozhodně ne. Nyní je důležité dodržovat, případně se naučit novým zvykům, které nám dentální hygienistka doporučila. Protože pouhé odstranění zubního kamene by dlouhodobě zůstalo bez efektu, pokud nedojde k nácviku správné techniky čištění zubů.

Jak dlouho první návštěva trvá?

V průměru jednu hodinu.

Kolik stojí?

Vstupní dentální hygiena se pohybuje od  2 070 Kč. Ta následná, druhá již od 1 530 Kč. Při dodržení navštěvovat dentální hygienu min. 2x do roka Vás to celé vyjde na cca 300 Kč měsíčně (*) !

Proč chodit na dentální hygienu před lékařským zákrokem?

Domluvili jste se s Vaším zubním lékařem na dalších zákrocích (např. odstranění zubního kazu) a lékař Vás nejdříve poslat na dentální hygienu? Je to nutné? Ano je. Dentální hygiena před lékařským zásahem zaručí precizní léčbu Vašeho problému. Kdybychom to měli přirovnat do praktického života, tak je to velmi snadné a pochopitelné. Například, když chceme něco přilepit, tak přeci musíme nejdříve povrch pořádně vyčistit. 🙂

OBJEDNAT SE

(*) Průměrný měsíční výdaj při předpokladu cen za vstupní a druhé návštěvy dle aktuálního ceníku.