dentální hygiena

Proč si čistit chrup? Jaké pomůcky používat? Jak často docházet na dentální hygienu?

úsměv to řekne za Vás

Dentální hygienu doporučujeme navštěvovat pravidelně 2x do roka, aby se stačily odhalit negativní změny, které sami nedokážete rozpoznat.

Naučit se správně pečovat o svůj chrup a mít ho v pořádku pro Vás znamená použití estetičtějších výplňových materiálů, podstatně delší trvanlivost protetických prací nebo možnost bělení. Na místě je také nezapomínat na ekonomickou stránku věci, protože včasnou a správnou dentální hygienou předejdete pozdějším výdajům za výplně či protetik.

Myslete na to, že "Úsměv to řekne za Vás"!

dentální hygiena

Ústní hygiena není jen čištění zubů

Čištění zubů není tak jednoduché, jak se zdá. Občasná provádění dentální hygieny je důležité. I dutina ústní má svá zákoutí, kam se běžným kartáčkem nedostaneme. Má svou citlivost, na kterou potřebujeme tu správnou tvrdost štětinek kartáčku a vhodné složení past a ústních vod. Má své speciální pomůcky potřebné pro efektivní čištění a pro léčbu různých ústních onemocnění jako je parodontitida či odhalování krčků.

V dnešní době již pojem jednosvazkový kartáček, mezizubní kartáček či ústní voda není novinkou. Přesto se v ordinacích setkáváme s klienty, kteří nevědí, jakým způsobem a na co je používat. Netuší, že tvrdý kartáček v rukou nešetrného pacienta může způsobit poškození měkkých i tvrdých tkání a že některé pasty dokáží výrazně ovlivnit zdraví dutiny ústní.

 Co nás v ordinaci dentální hygienistky čeká?

Dentální hygienistky Vám při pravidelných prohlídkách odstraňují zubní kámen, plak a pigmentaci. Ukazují, jak si zuby správně čistit, a průběžně doporučují vhodné dentální pomůcky a prostředky.

  • Na vstupní prohlídce se zkonzultuje rodinná a osobní anamnéza.
  • Hygienistka udělá extraorální vyšetření, kde sleduje např. asymetrie, otoky, retní červeň, výstupy uzlin a vyšetření intraorální, kde posuzuje stav tvrdých a měkkých tkání. Takové vyšetření může odhalit například nádorová nebo jiná onemocnění.
  • Dentální hygienistka hodnotí rentgenové snímky, kde hygienistku zajímá především stav alveolární kosti (úsek čelisti v níž jsou zuby zakotveny), přičemž úbytek této kosti představuje přítomnost parodontitidy.
  • Dle stavu Vašeho chrupu určí hygienický index, který slouží k následnému plánování léčby a jako motivace a kontrola.

Některé z dentálních hygienistek provádí i bělení zubů. Alespoň u nás v Dent Medico Vám naše oddělení hygienistek všechny tyto výkony může nabídnout.

Kvalitní a bezpečnou metodou ordinačního bělení ZOOM vrátí Vašim zubům přirozeně bílou barvu a pomocí speciálního přístroje Vector dokáží důkladně a šetrně ošetřit povrch kořene zubu. V případě parodontologických potíží zkonzultuje další postup s naším parodontologem

CHCI OBJEDNAT NA DENTÁLNÍ HYGIENU

Starají se o hygienu Vašeho chrupu

Ing. Eliška Adamcová

Ing. Eliška Adamcová

vedoucí dentální hygienistka
Zobrazit další