Dentální hygiena

Šetrné ošetření s využití moderních technologií. Chtějte to nejlepší.

Úsměv to řekne za Vás.

Dentální hygiena je nedílnou součástí správné péče o chrup. Na klinice DENT MEDICO se na vás těší tým dentálních hygienistek s dlouholetou zkušeností v oboru. K dispozici mají nejmodernější vybavení, technologie a jejich prioritou je pomoci vám zachovat si zdravý chrup do vysokého věku. Ideální frekvence návštěv dentální hygieny je minimálně dvakrát do roka, u klientů s parodontózou pak i častěji. Objednat se k nám na dentální hygienu můžete i v případě, že zatím nejstem klientem naší stomatologické kliniky.

Dentální hygiena
  • Prevence proti zubním kazům
  • Výběr vhodných dentálních pomůcek
  • Šetrné ošetření moderní technologií Air-Flow Master®, které je vhodné i pro ošetření citlivých zubů
  • Bezbolestné ošetření
  • Hloubkové čištění při parodontóze
  • Bělení zubů
  • Digitální otisk pomocí skeneru pro výrobu dlah nejenom pro bělení zubů
  • Úzká spolupráce s ošetřujícím lékařem
  • Dostupné termíny
  • Odborný dohled

Cena ošetření se odvíjí od náročnosti a stavu chrupu. Výběr z ceníku naleznete zde.

Objednat se

Proč chodit na dentální hygienu

Naučit se správně pečovat o svůj chrup a mít ho v pořádku pro vás znamená méně zubních kazů, odolnější sklovinu, zdravější dásně, možnost použití estetičtějších výplňových materiálů, podstatně delší trvanlivost protetických prací nebo možnost bělení. Trh je plný nejrůznějších dentálních pomůcek, jako jsou jednosvazkové kartáčky, mezizubní kartáčky či ústní vody. Pro laika je bez odborné rady však často obtížné se zorientovat v tom, jaké prostředky a přípravky jsou vhodné právě pro něj. Instruktáž dentální hygienistky navíc zaručí, že se danou pomůcku naučíte používat správně a ke svému největšímu prospěchu. Na místě je také nezapomínat na ekonomickou stránku věci, protože včasnou a správnou dentální hygienou předejdete pozdějším výdajům za výplně či protetika.

Jak probíhá ošetření na dentální hygieně

Při první návštěvě s vámi hygienistka zkonzultuje osobní a rodinnou anamnézu. Důležitým zdrojem informací pro ni budou rentgenové snímky, z nichž zjistí stav alveolární kosti, tedy úseku čelisti, v němž jsou zakotveny zuby. Úbytek této kosti signalizuje přítomnost parodontitidy. Součástí každé návštěvy dentální hygieny je vyšetření ústní dutiny zvenku i zevnitř. Zvnějšku sledujeme např. asymetrie, otoky, retní červeň, výstupy uzlin. Zvnitřku posuzujeme stav tvrdých a měkkých tkání. Dle stavu vašeho chrupu určí hygienistka hygienický index, který slouží k následnému plánování léčby a jako motivace a kontrola. Hygienistky hodnotí tzv. PBI index, který ukazuje míru zánětu v okolí zubu. Klientům, kteří se dobře starají o své zuby a udržují si nízké skóre PBI, poskytujeme u nás na klinice nadstandardní záruky.

Na konzultaci k dentální hygienistce je vhodné přinést si s sebou vlastní hygienické pomůcky – zubní kartáček, mezizubní kartáčky atd. Hygienistka pomůcky zkontroluje a případně rovnou i ukáže, jak s nimi správně pracovat, nebo doporučí jiné.

Dentální hygienistky vám při pravidelných prohlídkách odstraní zubní kámen, plak a pigmentaci. Standardem je na naší klinice ošetření technologií air flow. Z přístroje stříká pod tlakem voda s práškem, který vás zbaví pigmentových skvrn, plaku a kamene a odstraní i usazeniny ze zubních rýh a mezizubních prostor. Technologie air flow je šetrná ke sklovině a po ošetření jsou zuby přirozeně lesklé a hladké. Pro posílení zdraví zubu aplikuje hygienistka obvykle po ošetření ještě i fluoridační gel. U chrupu, který je zubním kamenem zasažen i v oblasti pod dásněmi, využíváme techniky hloubkového čištění, tzv. deep scaling. Při ní se kovovými nástroji čistí povrch kořenů pod úrovní dásně. Hloubkové čištění provádíme v lokální anestezii pro pohodlí klienta i pro zajištění důkladného odstranění veškerého zubního kamene zpod dásní. Klientům s parodontitidou nabízíme také bezkontaktní ošetření povrchu kořenu zubůp přístrojem VECTOR®.

Výhody privátní kliniky

Naše privátní  klinika poskytuje pod jednou střechou komplexní stomatologickou péči i péči dentální hygieny. Všichni naši lékaři i hygienstky jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, kteří se i  po dlouhých letech každodenní praxe neustále dále vzdělávají, aby vám mohli poskytnout vysoce kvalitní péči v souladu s nejnovějšími trendy ve stomatologii, stomatochirurgii, ortodoncii, parodontologii a dalších příbuzných oborech. Všechny naše ordinace jsou moderně zařízené a vybavené špičkovou technikou.

3 důvody, proč se objednat

Objednejte se na dentální hygienu

Zavolejte nám na číslo +420 225 990 990, vyplňte kontaktní formulář  nebo nám pošlete e-mail na adresu recepce@dentmedico.cz. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám

Starají se o hygienu vašeho chrupu

Barbora Nejedlá, DiS.

Barbora Nejedlá, DiS.

na mateřské dovolené
Zobrazit další