OROXID® – Revoluce v péči o dutinu ústní

Novinka, kterou naši lékaři doporučují.

Úsměv to řekne za Vás.

Dutina ústní je oblastí, ve které můžeme najít zdravotní problém téměř u každého jedince lidské populace.

Nejčetnější jsou zejména zánět dásní (gingivitida) a parodontóza. Obě patří mezi onemocnění závěsného aparátu zubů. Jejich nejčastější příčinou je nedostatečná ústní hygiena, kvůli které dochází k hromadění zubního plaku. Bakterie v zubním plaku produkují toxické látky, jejichž vlivem dásně zčervenají, otečou a krvácejí, vzniká zánět dásní. Jestliže se včas neřeší, přechází v parodontózu, při které dochází k ústupu dásní a kosti okolo zubů, k viklání zubů a následně k jejich ztrátě.

Zánět dásní může být způsobený i hormonálními změnami (v pubertě a v těhotenství) a celkovým onemocněním, např. diabetem. Rizikovými faktory je kouření a stres.

Nejúčinnější prevencí onemocnění dásní je pečlivé a pravidelné odstraňování zubního plaku pomocí kvalitního zubního kartáčku, mezizubních kartáčků a dentálních nití. Důležité jsou pravidelné návštěvy zubního lékaře a dentální hygienistky.

Součástí těchto opatření je i používání zubních past, ústních vod a sprejů určených na problémy s dásněmi.

Jedním z unikátních produktů je OROXID®. Jedná se o inovativní zdravotnický prostředek třídy IIa, CE 1304, registrovaný v EU a je určen pro použití v dutině ústní. 

OROXID® je vhodný nejen na výše uvedená onemocnění, ale i na afty, zápach z úst, kandidózu, po chirurgických zákrocích a na další potíže postihující oblast ústní dutiny. OROXID® je možné zakoupit na naší recepci.

Produkty této značky jsou k zakoupení na naší recepci.

OROXID® účinkuje na bázi aktivního singletového kyslíku, který se při aplikaci do dutiny ústní uvolňuje z roztoku vysoce čištěného a jedinečným výrobním procesem připraveného peroxidu vodíku. Účinně eliminuje mikroorganismy (bakterie, viry i plísně) a současně napomáhá regeneračním procesům měkkých tkání dutiny ústní.

OROXID® je doplněn o pomocnou látku ACTIPONE® PX3, což je 100% přírodní výtažek z oddenku zázvoru, myrhy a echinacey. Tato pomocná látka zajišťuje protizánětlivý a zklidňující účinek.

Je k dispozici ve dvou formách, OROXID® sensitiv a OROXID® forte. Sensitiv je určen pro každodenní ústní hygienu a pro dlouhodobé používání. Je vhodný pro dospělé i děti bez omezení věku, pro osoby s citlivou sliznicí dutiny ústní a může se používat i v těhotenství. Forte je určen pro intenzivní ústní hygienu v případě akutního problému. Je vhodný především pro dospělé.

oroxid
OROXID® sensitiv a OROXID® forte
OROXID® sensitiv OXID® forte
Určen pro každodenní ústní hygienuUrčen pro intenzivní ústní hygienu u osob se zubními náhradymi a rovnátky
Pro dlouhodobé používáníVhodný v případě akutního problému
Vhodný pro dospělé i děti bez omezení věkuVhodný především pro dospělé
Vhodný i pro těhotné ženyVhodný pro hojení potíží v dutině ústní

OROXID® je dostupný ve formě spreje 100 ml a roztoku 250 ml určeného k výplachům dutiny ústní a ke kloktání, např. při bolestech v krku. Neobsahuje alkohol, chlorhexidin, barviva, parabeny, ani jiné konzervační látky. 

OROXID® je vhodný i pro pacienty s rovnátky, implantáty, celkovými náhradami nebo s korunkami a můstky.

Jedná se o zdravotnický prostředek určený pro účinnou ústní hygienu a rychlé hojení širokého spektra potíží v dutině ústní.