Přístrojové vybavení

Technika ve službách naší kliniky

Úsměv to řekne za Vás.

3D tiskárna

3D tiskárna umožňuje maximální přesnost a rychlost při výrobě zubních náhrad. Díky 3D tiskárně jsme v naší laboratoři MEDICO LAB schopni řešit nejenom více požadavků a indikací naráz, ale především šetřit čas našim klientům. Při návštěvě klienta v ordinaci vyhotovíme digitální otisky za pomocí digitálního skener 3Shape a data z digitálních otisků odevzdáme naší laboratoři. Tady pak laborant zpracuje data v počítačovém softwaru, odešle je do tiskárny a ta vyhotoví 3D model. Výroba modelů na 3D tiskárně je až čtyřikrát rychlejší než s jinými technologiemi.

Více o 3D tiskárně

Laboratorní CAD/CAM systém Amann Girrbach

Firma Amann Girrbach patří mezi průkopníky v oblastí CAD/CAM systému pro zubní laboratoře. Jejich frézy a skenery najdete i v naší laboratoři, kde mají široké využití při výrobě nejrůznějších typů zubních náhrad. Laboratorní fréza Ceramill Motion 2 DNA je vysoce výkonná a přesná 5osá hybridní fréza s moderní technologií frézování. Má automatickou jednotku pro suché i mokré frézování (broušení). Náhrady zhotovuje na základě dat z digitálních otisků, podle nichž laborant v počítačovém softwaru nadesignuje tvar zubní náhrady.

Více o Amann Girrbach

Digitální skener na otisky zubů

Dáváme sbohem nepříjemné a zastaralé metodě otisků zubů. Na naší klinice využíváme ke zhotovení otisků digitální skener 3shape Trios Wireless Pod. Jedná se o špičkovou technologii, která mění zážitek z tradičního otiskování pomocí nepříjemné otiskovací hmoty. 3shape Trios Wireless Pod je pro klienta nejenom příjemnější, ale také celý proces otiskování velmi urychlí a díky digitalizaci je velmi přesný.

Více o digitálním otisku

Stomatologické soupravy a instrumentárium KaVo

Jedna z dvaceti ordinací stomatologie

Jednotlivé ordinace jsou vybaveny špičkovými stomatologickými soupravami německé značky KaVo. Sestavy obsahují zvlášť ovládání ze strany sestry i lékaře, takže polohování klienta je zcela dokonalé, včetně programového vybavení pro snadné nasedání a sesedání klienta z křesla soupravy. Stejné značky KaVo je i instrumentárium stomatologa, tedy nástroje, kterými lékař klienta přímo ošetřuje. Veškeré instrumentárium je ve světelném provedení a má vlastní chlazení, což spoluvytváří pro zubního lékaře ideální podmínky ošetření. Součástí instrumentária jsou dva neslyšné bezuhlíkové motory nejvyšší kategorie. Stabilita otáček společně s možností zcela přesné regulace otáček zajišťuje optimální využití všech nástrojů podle konkrétního úkonu a potřeb stomatologa.

Více o technice na naší klinice

Stomatologický 3D rentgen

3D rentgen v DENT MEDICO

Neustálý vývoj technologie zobrazování má v zubním lékařství velký význam. Díky trojrozměrnému zobrazení mají naši zubní lékaři možnost vyvíjet anatomicky přesné plány ošetření, úspěšně měnit chirurgické postupy a všeobecně zlepšovat péči o váš zdravý a krásný chrup. Pracujeme s 3D rentgenem Gendex GXDP-700, což je špičkový přístroj se spolehlivým výkonem, který překonává evropské standardy kvality. Snímky pořízené panoramatickým 3D rentgenem Gendex jsou cenné pro diagnózu a plánování ošetření zubních kazů, endodoncie, ortodoncie, implantátů a dalších chirurgických postupů i pro informování a vzdělávání klienta.

Více o 3D rentgenu

Lupové brýle EyeMag Smart

Lupové brýle

Lupové brýle EyeMag Smart od firmy Carl Zeiss, které používáme, umožní snadné rozpoznání struktur, poskytují zobrazení ve zvětšení 2,5x, a tím napomáhají zvýšit kvalitu léčebného zákroku. Zubním lékařům poskytují vysokou kvalitu obrazu v jasných a věrných barvách, výraznou hloubku ostrosti a velký zorný úhel. Individuálně dle potřeb si ošetřující lékař může nastavit ergonomicky správnou a pohodlnou pozici brýlí, avšak díky sklopné funkci má kdykoliv možnost přejít na volné vidění a snadno tak komunikovat s klientem.

Více o lupových brýlích

Stomatologický mikroskop Zeiss

Mikroskop

Při ošetření používáme MIKROSKOP OPMI Pico od firmy ZEISS. OPMI pico je kompaktní mikroskop s jednoduchým ovládáním a vysokým výkonem. Vedle ergonomického designu disponuje množstvím funkcí, které zkvalitňují diagnózu a ošetření chrupu klienta. Zabudovaná videokamera zobrazí pomocí jednoho tlačítka potřebnou dokumentaci pro plynulou komunikaci mezi klientem a ošetřujícím lékařem během výkonu.

Více o mikroskopu Zeiss