AMANN GIRRBACH

Rychlé a přesné zhotovení protetických náhrad

Úsměv to řekne za Vás.

Firma Amann Girrbach patří mezi průkopníky v oblastí CAD/CAM systému pro zubní laboratoře. Řadí se mezi špičku v oblasti CAD/CAM systému. Jejich frézy a skenery najdete i v naší laboratoři. Více o společnosti najdete zde. 

 

All in one bez kompromisů
Kompletní inHouse řešení laboratoře

Laboratorní fréza Ceramill Motion 2 DNA je vysoce výkonná a přesná 5osá hybridní fréza s moderní technologií frézování. Má automatickou jednotu pro suché i mokré frézování (broušení).

Výhody a využití frézy

Tato fréza umožňuje frézování velkého množství různých druhů materiálu (např.: zirkon, plast, vosk, kov, titanové bumenty, sklokeramiku a další hybridní materiály).

Její indikační pole protetických výrobků je velmi široké. Dají se frézovat nejenom fixní a snímací náhrady, ale i nákusné dlahy. 

Jak vše probíhá?

  • Při návštěvě lékaře v ordinace se vyhotoví digitální otisky vašeho chrupu.
  • Data z digitálních otisků se zašlou do laboratoře.
  • Laborant v počítačovém softwaru nadesignuje tvar zubní náhrady.
  • Upravená data pošle do frézy.
  • Fréza celou náhradu vyfrézuje a zhotoví.

Dalším přístrojem, bez kterého se naše laboratoř už dnes neobejde je laboratorní skener.

Laboratorní skener
Ceramill MAP 400 – DNA generation

Je to plně automatický kompaktní skener nové generace. Má vysoce přesnou digitalizaci modelů a umožňuje rychlejší skenování (až o 50%).  Automatické navádění laboranta v rámci programu skenování zajišťuje rychlé a spolehlivé výsledky ve vysokém rozlišení. 

Při staré metodě otiskování za pomocí otiskovací hmoty je v laboratoři z otisku vytvořen sádrový model. Ten je následně v přístroji Ceamill MAP 400 naskenován. Poté laborant vytvoří v počítačovém programu finální tvar náhrady a frézovací přístroj celou náhradu vyfrézuje z materiálu a barvy, kterou zadá ošetřující lékař.